Sohbetmi Mirc indir
IŞİD’in elinden kurtulan TIR şoförlerine coşkulu karşılama!
IŞİD’in elinden kurtulan TIR şoförlerine coşkulu karşılama!

Irak’ın Musul kentinde 23 gün önce kaçırılan şoförler ailelerine kavuştu. Şoförler Şırnak’ın Silopi’ye bağlı Doruklu köyünde sevinç gösterileriyle karşılandı.

Köy meydanında hazırlık yapan ve yöresel müzikler eşliğinde eğlenen aileler ve köylüler, şoförleri zılgıtlar ve havai fişekler eşliğinde sevgi gösterileriyle karşıladı. Bu sırada bazı köylülerin uzun namlulu silahlarla havaya ateş açtıkları görüldü. Uzun süre omuzlarda taşınan şoförlerle kucaklaşmak için kalabalık nedeniyle aileler zor anlar yaşadı. Sevenlerinin omuzlarına alınan şoförlerle kucaklaşmak için akrabalar kalabalıklar oluşturdu.

Şoförlerden Ramazan Şimşek, yaptığı açıklamada, 23 gün tutuklu kaldıklarını yerde herhangi bir şiddet görmediklerini söyledi.

Çalıştıkları şirketin borçları nedeniyle tutulduklarını ifade eden Şimşek, “Tutulduğumuz süre zarfında bir sıkıntımız yoktu. Normal bir tutuklu gibiydik. Etrafımızda dolanıyorlardı. Şirketin bazı borçlarından dolayı tutulduğumuzu biliyorduk. Onların alacağına karşılık olarak araçlarımıza el konuldu. Normal bir şekilde serbest bırakıldık. Herhangi bir saldırıya ve kötü muameleye maruz kalmadık” dedi.

“ORUÇ TUTAMIYORDUK”

Serbest kalmalarına katkı sunan herkese teşekkür ettiğini dile getiren Şimşek, şöyle dedi:

“Bir insan suçsuz olduğu için serbest kalma şansı vardır. Bizde buna inandık ve serbest kaldık. Serbest kaldığımız için mutluyuz görüyorsunuz geniş bir aşirete sahip olduğumuz için ailemiz ve herkes çok mutlu. Herkese çok teşekkür ediyoruz. Bizim için bayram oldu. Serbest kalmamıza sebep olan bürokratlara, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Saygılarımı sunuyorum.

Servet Karakan da ailelerinin ve sevdiklerinin hayaliyle kavuşmayı beklediklerini anlatarak, “Ailemize sevdiklerimize ve akrabalarımıza kavuştuk. Allah’tan bunu diliyorduk. Bu da gerçekleşti. Çok mutluyuz. Orada oruç tutamıyorduk. 50 derece sıcaklığın altında oruç tutmak imkansızdı. Onların gözünde oruçluyduk ama tutamadık. Orada ayrıca yemek sıkıntısı vardı. Yemek verdiklerinde de boğazımızdan geçmiyordu. Aklımız hep ailemizdeydi” diye konuştu.

Karakan’ın kardeşi Selahattin Karakan ise, dinlendikten sonra tekrar kamyon şoförlüğüne devam edeceklerini ancak kaçırıldıkları yere tekrar gitmeyi düşünmediklerini söyledi.

İki oğluna kavuşmanın sevincini kelimelerle ifade edemediğini aktaran baba Selim Karakan da Bu gece bizim için en güzel gece. Çocuklarıma kavuştum. İlk günden beri umudumu hiç kaybetmedim. Allah’tan umut kesilmez. Çocuklarımı tekrar şoförlük yapmasına izin vereceğim ama tehlikeli bölgelere göndermem. Bir kere oluyor işte. İlk defa tankerle gitmişlerdi. Ama artık isterse altın getirsinler böyle yerlere göndermem” diye konuştu.

BİLGİLER
tarafından 06 Temmuz 2014 - 11:16 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 384 Kez kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
Radyo Geveze
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
Yorumunuz
:

 

SON YAZILAR
Kabataş’ta şüpheli çanta alarmı!..

Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri çantanın bulunduğu yere güvenlik şeridi çekerek olay yerine bomba imha... [Devamı]

Kabataş’ta şüpheli çanta alarmı!
Hakimlerin tayin isyanı

Cumhurbaşkanı’na hakaret suçunu düzenleyen TCK’nın 299. maddesini, anayasaya aykırı olduğu gerekçesiyle... [Devamı]

Hakimlerin tayin isyanı
Giresun – Şebinkarahisar’daki ..

Operasyonda 1 terörist öldürülürken, ormanlık alana kaçan 4 teröristin yakalanması için operasyonun sürdüğü... [Devamı]

Giresun – Şebinkarahisar’daki çatışma kamerada!
Çilem Karabulut’a verilen ceza belli..

Çilem Karabulut, 2013 yılında evlendiği 1 çocuğunun babası Hasan Karabulut’tan iddiaya göre sürekli şiddet... [Devamı]

Çilem Karabulut’a verilen ceza belli oldu
Köy yolunda 100 kiloluk bomba imha edildi!..

Genç İlçesi ile Servi Köyü arasında yeni yapılmakta olan karayolunun sağ şeridine, PKK’lılar tarafından... [Devamı]

Köy yolunda 100 kiloluk bomba imha edildi!
Erdoğan GATA’da

Tedavisine GATA’da devam edilen Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanı Binbaşı Necmettin Tetik, Şırnak’ın... [Devamı]

Erdoğan GATA’da
Şehit ateşi Edirne’ye düştü

Mardin Midyat’ta teröristlerce İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına düzenlenen bombalı saldırıda şahit düşen... [Devamı]

Şehit ateşi Edirne’ye düştü