Sohbetmi Mirc indir
Cezaevinde diploma töreni
Cezaevinde diploma töreni

AÖF Türk Dili Edebiyatı Bölümü öğrencisi, cinayet suçundan hükümlü Yakup Karadağ için Eskişehir H Tipi Cezaevi kütüphanesinde mezuniyet töreni düzenlendi. Törene Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve AÖF Dekanı Yücel Güney, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Aydın Tekin, cezaevlerinden sorumlu Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Özdemir, AÖF İl Sınav Koordinatörü Prof.Dr.Erol Kutlu, AÖF Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr.Gökhan Kuş, Cezaevi Müdürü Kamil Özdemir ile cezaevi kurum öğretmeni Özgür Karakuş katıldı.

KEPİNİ HAVAYA ATTI

Cübbesini giyip kepini takan Yakup Karadağ’a diplomasını ve başarı belgesini Dekan Prof.Dr.Yücel Güney ile Cumhuriyet Başsavcı Vekili Aydın Tekin verdi. Tören sırasında alkışlanan Yakup Karadağ kepini havaya attı.

‘ROL MODEL OLDU’

AÖF Dekanı Prof.Dr.Yücel Güney, hükümlü Yakup Karadağ’ın 4 üzerinden 3.98’lik not ortalamasıyla büyük başarı elde ettiğini söyledi. Yücel, mezun öğrencisi Karadağ’a “Çok kişiye örnek olacaksın. Seni tebrik ediyoruz. Açıköğretimde çok hikaye var. Sen buna bir halka daha eklemiş oldun. 2 bin 796 öğrencimiz var seninle aynı format içerisinde. Onlar içerisinde sen ayrıcalıksın, 3.98 ortalamayla” dedi.

Dekan Prof.Dr.Yücel Güney gazetecilere yaptığı açıklamada Türkiye’de yükseköğretimde okuyan öğrencilerin yüzde 40’nın kendi öğrencileri olduğunu söyledi. Yücel, bölüm birincisi Karadağ’la ilgili olarak da , “öğrencimiz 3.98’lik bir başarı göstererek büyük bir örnek oldu. Bu Türkiye’deki bütün öğretimdeki okuyan, okumak isteyen, bir şekilde fırsat bulup değerlendiren öğrenciler için rol model olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

UYKUDAN FEDEKARLIK EDİP DERS ÇALIŞTI

Bekar olduğunu ve daha 18 yıl hapis cezasının bulunduğunu belirten Yakup Karadağ, talihsiz bir olay sonucunda cezaevine girdiğini söyledi. AÖF Türk Dili Edebiyatı Bölümü’nü 5’incilikle bitiren Karadağ aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Programı Sosyoloji Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi olduğunu belirtti. Karadağ şöyle konuştu:

“Cezaevinde zamanımız boş geçiyor. Bir şey yapmam gerekiyordu. Birkaç arkadaşımı gördüm Açıköğretim okuyan. Dedim en iyisini yapacağım bunun. Kurum öğretmenimizin de dikkatini çektim. Burada iç hizmette çalıştırdılar beni. Artı motivasyonları, çok destekleri oldu. Bu şartlarda elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım, daha da yapacağım. 18 yıl cezam var, herhangi bir yasal düzenleme olmazsa. Yani okuyabildiğim kadar okuyacağım. Şuanda Sosyoloji Bölümü’nün ikinci sınıfına geçtim. Devam edeceğim. İkinci üniversiteyi okuyorum İstanbul Üniversitesi’nde. Yüksek lisans yapmayı düşünüyorum. Cezaevinde oda sistemi var. Kapasite dolu olduğu için koğuşlar kalabalık. Genelde gece çalışıyoruz herkes yattığı zaman. Uykudan biraz fedakarlık ediyoruz. ”

BİLGİLER
tarafından 09 Haziran 2016 - 12:21 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 371 Kez kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
Radyo Geveze
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
Yorumunuz
:

 

SON YAZILAR
Kabataş’ta şüpheli çanta alarmı!..

Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri çantanın bulunduğu yere güvenlik şeridi çekerek olay yerine bomba imha... [Devamı]

Kabataş’ta şüpheli çanta alarmı!
Hakimlerin tayin isyanı

Cumhurbaşkanı’na hakaret suçunu düzenleyen TCK’nın 299. maddesini, anayasaya aykırı olduğu gerekçesiyle... [Devamı]

Hakimlerin tayin isyanı
Giresun – Şebinkarahisar’daki ..

Operasyonda 1 terörist öldürülürken, ormanlık alana kaçan 4 teröristin yakalanması için operasyonun sürdüğü... [Devamı]

Giresun – Şebinkarahisar’daki çatışma kamerada!
Çilem Karabulut’a verilen ceza belli..

Çilem Karabulut, 2013 yılında evlendiği 1 çocuğunun babası Hasan Karabulut’tan iddiaya göre sürekli şiddet... [Devamı]

Çilem Karabulut’a verilen ceza belli oldu
Köy yolunda 100 kiloluk bomba imha edildi!..

Genç İlçesi ile Servi Köyü arasında yeni yapılmakta olan karayolunun sağ şeridine, PKK’lılar tarafından... [Devamı]

Köy yolunda 100 kiloluk bomba imha edildi!
Erdoğan GATA’da

Tedavisine GATA’da devam edilen Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanı Binbaşı Necmettin Tetik, Şırnak’ın... [Devamı]

Erdoğan GATA’da
Şehit ateşi Edirne’ye düştü

Mardin Midyat’ta teröristlerce İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına düzenlenen bombalı saldırıda şahit düşen... [Devamı]

Şehit ateşi Edirne’ye düştü