Sohbetmi Mirc indir
“Biz bir söz vermişsek o sözün arkasında dururuz.”
“Biz bir söz vermişsek o sözün arkasında dururuz.”

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, “Biz bir söz vermişsek o sözün arkasında dururuz. Gerçekleşmez, gerçekleşemez diye bir ifade, kavram bizim lügatimizde yok” dedi.

Elvan, AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nı ziyaretinde yaptığı konuşmada, İzmir’deki çeşitli projeleri bugün yerinde incelediklerini, sivil toplum kuruluşlarıyla kentin sorunlarını tartışarak, çözüm yollarını konuştuklarını anlattı.

Hükümet olarak yola çıktıklarında “Biz milli irade için yola çıkıyoruz, halkımıza hizmet etmek için yola çıkıyoruz” dediklerini dile getiren Bakan Elvan, “Bugüne kadar da hiçbir zaman hiçbir şekilde milli irade konusunda gerçekten son derece hassas olan vatandaşlarımıza hatta her bir vatandaşımıza milli irade konusundaki hassasiyetine hiçbir zaman gölge düşürmedik. Hep hizmet etmeye çalıştık. 77 milyon insanı birleştirici, bütünleştirici projelere imza atmaya çalıştık” diye konuştu.

İzmir’de çok büyük yatırımlar yaptıklarını, yapmaya da devam ettiklerini, sadece 2014 yılında bakanlık olarak 500 milyon liranın üzerinde bir yatırımı kente gerçekleştirdiklerini dile getiren Elvan, İstanbul-İzmir otoyolu projesi, Ankara-İzmir yüksek hızlı tren hattı projesi, İzmir-İstanbul hızlı tren projesi, Sabuncubeli, Konak, Belkahve tünelleri gibi yatırımlar yaptıklarını anlattı. Elvan, “Ulaşımda, erişimde İzmir’de tıkanan damarları teker teker açıyoruz açmaya da devam edeceğiz” dedi.

Bakan Elvan, şöyle devam etti:

“İzmirli kardeşlerimizi hep birlikte kucaklamalıyız. Hangi siyasi partiden olursa olsun hangi kesimden olursa olsun kucaklamak zorundayız. Bizim birliğe, bütünlüğe ihtiyacımız var. Birlikten güç doğar ve tüm İzmirli vatandaşlarımızın İzmir’in gelişmesi, kalkınması için tek bir hedefte birleşmesi gerekir diye düşünüyorum. Bu konuda çaba sarf eden kim olursa olsun mutlaka desteklenmelidir.

Önümüzde seçimler var. Yaptıklarımızın kapsamlı bir şekilde detaylı olarak anlatılması vatandaşlarımızla paylaşılması son derece önemli. Biz samimi olarak İzmir’e hizmet etmek istiyoruz. İzmir’in gelişmesi, kalkınması büyümesi ve tarihte olduğu gibi sadece Türkiye’miz için değil, Avrupa’da ve dünyada marka şehir ve örnek bir şehir konumuna getirme yönünde çok ciddi adımlar attık, bundan sonra da atacağız, yeter ki biz ne yaptığımızı ve bundan sonra ne yapacağımızı samimi olarak anlatalım ve bunları gerçekleştirelim.

Biz bir söz vermişsek o sözün arkasında dururuz. Gerçekleşmez, gerçekleşemez diye bir kavram, ifade bizim lügatımızda yok. Biz neyin sözünü vermişsek harfiyen bunları gerçekleştiriyoruz ve gerçekleştireceğiz. Yapamayacağımız, gerçekleştiremeyeceğimiz hiçbir projenin arkasında da durmayız. Bizim siyaset anlayışımız bu. Bizler insanı seven insanlarız. Gönülden gönüle konuşan insanlarız. Bizim dilimizde sertlik yok, bizim dilimizde saldırı yok ve bu anlayışı İzmirli halkımız da görmeli diye düşünüyorum. İzmir halkımızın gerçekten bu yeni dönemde bize ciddi destek vereceğine inanıyorum.”

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Bakan Elvan’a Nazar duasının yazılı olduğu bir plaket hediye etti.

BİLGİLER
tarafından 30 Aralık 2014 - 21:04 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 336 Kez kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
Radyo Geveze
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
Yorumunuz
:

 

SON YAZILAR
Kabataş’ta şüpheli çanta alarmı!..

Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri çantanın bulunduğu yere güvenlik şeridi çekerek olay yerine bomba imha... [Devamı]

Kabataş’ta şüpheli çanta alarmı!
Hakimlerin tayin isyanı

Cumhurbaşkanı’na hakaret suçunu düzenleyen TCK’nın 299. maddesini, anayasaya aykırı olduğu gerekçesiyle... [Devamı]

Hakimlerin tayin isyanı
Giresun – Şebinkarahisar’daki ..

Operasyonda 1 terörist öldürülürken, ormanlık alana kaçan 4 teröristin yakalanması için operasyonun sürdüğü... [Devamı]

Giresun – Şebinkarahisar’daki çatışma kamerada!
Çilem Karabulut’a verilen ceza belli..

Çilem Karabulut, 2013 yılında evlendiği 1 çocuğunun babası Hasan Karabulut’tan iddiaya göre sürekli şiddet... [Devamı]

Çilem Karabulut’a verilen ceza belli oldu
Köy yolunda 100 kiloluk bomba imha edildi!..

Genç İlçesi ile Servi Köyü arasında yeni yapılmakta olan karayolunun sağ şeridine, PKK’lılar tarafından... [Devamı]

Köy yolunda 100 kiloluk bomba imha edildi!
Erdoğan GATA’da

Tedavisine GATA’da devam edilen Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanı Binbaşı Necmettin Tetik, Şırnak’ın... [Devamı]

Erdoğan GATA’da
Şehit ateşi Edirne’ye düştü

Mardin Midyat’ta teröristlerce İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına düzenlenen bombalı saldırıda şahit düşen... [Devamı]

Şehit ateşi Edirne’ye düştü